Jason

Jason Momoa Biyografisi

Joseph Jason Namakaeha Momoa, kısaca Jason Momoa, Amerikalı aktör ve model. 2004 - 2009 yıllarında Stargate: Atlantis dizisinde canlandırdığı Ronon Dex karakteriyle birlikte televizyon dünyasında tanınan Momoa, daha sonra HBO dizilerinden Game of Thrones'daki Khal Drogo karakteriyle birlikte ismini bütün dünyaya duyurmuştur.

1979'da Honolulu'da fotoğrafçı Coni ve ressam Joseph Momoa çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Colorado State Üniversitesi'nde Doğal Yaşam Biyolojisi dalında lisans eğitimi yaptı. Gençlik yıllarında dünyanın birçok farklı ülkesini gezme imkanı buldu. Jason Momoa kariyerine model olarak başladı ve arkasından dizi rolleri geldi. Stargate: Atlantis dizisiyle şöhret kazandı. 2011'de katıldığı Game of Thrones dizisindeki Drogo rolü şöhretini daha da artırdı. 2011 yılında çektiği Conan the Barbarian filmiyle beklenen etkiyi yaratamasa da dizi ve filmlerde görünmeye devam etti. 2017'de çekilen The Bad Batch adlı Ana Lily Amirpour filminde yer aldı. Aynı yıl gösterime giren Justice League filminde Aquaman'i canlandırdı. 2018'de gösterime girecek Aquaman filminde yine aynı karakteri canlandıracaktır.

2005'te aktris Lisa Bonet ile birlikte olmaya başlayan Momoa'nın ilk çocuğu after Lola Iolani Momoa doğduktan kısa bir sonra, 2007'nin Kasım ayında çift evlendi. Bu evlilikle birlikte Zoë Kravitz'in de üvey babası olmuş oldu. 2008'de Nakoa-Wolf Manakauapo Namakaeha Momoa adında bir de erkek çocuk sahibi oldu.